Nejste spokojení s tím, co vám vnucují? Myslíte si, že neexistuje jiná možnost, jak žít? Ale existuje.

 
 

Vladimír Megre - Anastasia

Vytvořeno 06.09.2009 21:36:36 | Poslední změna 06.09.2009 21:44:33
Vyprávění bývalého podnikatele, který se při své obchodní cestě přes Tajgu setkává s mladou poustevnicí Anastasií, která má pro rozum člověka západní kultury nepochopitelné schopnosti. Při rozhovorech s Anastásií si Vladimír začne uvědomovat nedostatky západní kultury a povrchní štěstí podnikatelů, kteří se obklopují materiálním bohatstvím. Vladimír se nejprve snaží vyvracet její myšlenky logikou a svými zkušenostmi, ale vždy je zahnát do kouta vlastních omezených znalostí a nakonec udolán silou argumentů a intuitivní inteligence, kterou poustevnice hravě ovládá.
Anastásie žije sama v lese, nemá obydlí a téměř žádné šaty, ale žije v souladu s přírodou v harmonické symbióze. Nemusí řešit hlad, ani zimu, vše ji obstarává příroda se zvířaty.
Názornými příklady ukazuje, jak by měla vypadat přirozená výchova dětí, které by se stávaly samostatnými inteligentními bytostmi radující se po celý život. Prosí vladimíra, aby napsal knihu o všem, co mu řekla a roznášel tak tyto cenné informace všem lidem, kteří hledají pravdu.

Některé pasáže jsou pro racionálního člověka až příliš fantastické a znějí spíše jako neuvěřitelná pohádka, ale i přesto tato kniha přináší mnoho pozitivního a další úvahy o tom, jak málo toho víme a nakolik popíráme svojí přirozenou podobu a inteligenci, kterou během života dusíme masovou zábavou, konzumním stylem a povrchním materialismem.
Tato kniha nás vyzývá, abychom se navrátili ke svým duchovním kořenům a stali se tak opět celistvými bytostmi, abychom se stali šťastní a obdarovávali šťestím všechny lidi kolem nás.
 
Informace o zpracování osobních údajů |  Prohlášení o Cookies |
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one