Nejste spokojení s tím, co vám vnucují? Myslíte si, že neexistuje jiná možnost, jak žít? Ale existuje.

 
 

Starý svět

Vytvořeno 06.09.2009 21:19:24 | Poslední změna 06.09.2009 21:21:48
Vážení přátelé,
rád bych vám povídal o světě, který neuznává slova jako láska, svoboda, pravda a milosrdenství. Svět, kde jednotlivec nic neznamená a individualita je projev nepřátelské vzpoury. Každý, kdo v tomto světě hlásí osvícené myšlenky, bývá brzy umlčen. Svět, který vystupuje jako demokratický, ale své občany vychovává na poslušné stádo, které nesmí znát pravdu. Lidé si volí své zástupce do vlády, kteří jsou pouze figurkami ve špinavé, nekalé hře. Svět, který řídí malá skupina neskutečně bohatých lidí, kteří rozhodují o tom, jakou válku stát povede, kam potečou peníze a co bude zničeno. Svět, kde má policie a tajné služby nepřirozenou moc, soudy jsou ovládány vládou, vláda je řízena korporacemi a korporace skupinou nejbohatších lidí. Svět, kde je jednotlivec sledován na každém kroku a jakákoliv činnost i nečinnost je zaznamenána a soukromí už téměř neexistuje.

Média vytvářejí falešnou představu svobodného světa, školy vychovávají poslušné ovečky a pracovní trh nestrpí jakoukoliv odchylku od normálu. Jednotlivec může zratit hodně, práci – peníze – bydlení – základní životní potřeby – rodinu – přátele – a nakonec vlastní život.
Tento svět by možná nebyl tak strašným místem, kdyby nezabíjel své vlastní občany a především občany jiných zemí. Války rozputané za účelem dosažení zisků, zvětšení bohatsví a upevnění vlastní moci. Když umírají lidé, je to strašné. Když umře 1 milon lidí, je to pouze statistika (cit. Josif Vissarionovič Stalin). Na tom systém funguje, protože co srdce nevidí, to ho nebolí. Na tom fungují média, která líčí válku jako boj proti nebezpečným nepřátelům. Ale ve skutečnosti jde pouze o zisk.V tomto světě je však nejstrašnější zločin postupné zabíjení vlastních občanů. Vzduch je plný karcinogenních plynů, v potravě jsou jedovaté látky, které po několik desítek let postupně otravují tělo a zkracují život, ve vodě je chlor a fluor, sluneční paprsky skrz ozónovou díru způsobují rakovinu a mnohé umělé látky vyráběné chemicky jsou karcinogenní, očkováním některých vakcín se roznášejí smrtící viry a nemoci, v atmosféře se pohybují radioaktivní částice po atomových bombách a různé další smrtící látky po různých vojenských experimentech. Tyto látky většinou nezpůsobují okamžitou smrt, ale vyvolávají postupné bujení zhoubných nádorů a rakovinu.

Svět, kde člověk nemůže jít proti proudu, protože je uznáván jediný model systému, který je založen na počátečním dluhu a nekonečném soutěžení a soupeření, kde pouze silnější má právo žít. Svět, kde je zločinem být jiný, než stádo poslušných ovcí. Člověk musí pracovat, aby si vydělal peníze, i když nestojí o nic z toho, co systém nabízí. Proč? Protože je v tomto světě nemožné žít bez peněz. Nakonec je každý podřízen se podvolit, protože nevidí jinou možnost, jak lépe žít. Raději se podřídí a ačkoliv musí x let poslouchat odborné bláboly na školách, aby dalších x let mohl makat jako otrok a vydělat si na slušné bydlení, jídlo, rodinu.
Kdo není spokojen upíjí svůj osud v alkoholu a doktoři mají spoustu prášků (drog) na uklidnění a kdo to přežene, čeká ho psychiatrická věznice nebo rovnou vězení či smrt?
Kriminalita, defekty, úchylky a šílenství mnohých lidí dost dobře vystihují, co tento svět dokáže.
Některým to už jistě došlo, o kterém světě mluvím a pro ostatní: Není to vize z budoucího fašistického systému (George Orwell – Big brother). Je to popis současného systému, který se nazývá demokracií, ačkoliv neustále porušuje lidská práva a svoboda jednotlivce zde nemá místo. Klame své lidi, dělá z nich hloupé stádo, které věří médiím a politickému divadélku.

Člověk zde nemá žádnou hodnotu, ačkoliv mu od narození tvrdí přesný opak.
Nevěřím, že neexistuje jiná a lepší společnost. Mnozí si to ani nechtějí připustit, protože už zde zapustili kořeny a těžko by se zbavovali svých pracně a léty budovaných hodnot. Ani se jim nedivím, je těžké ze dne na den změnit přístup k životu, ale které otroctví je horší? Když si byli dříve nevolníci, poddaní, otroci vědomi svého otroctví (a také se často bouřili a měnili systémy), a nebo otroctví, kde člověk žije v iluzi svobody, ale vnitřně není spokojený?
Tento systém jistě mnohým lidem s ohebnou páteří nebo snaživým materialistům přináší uspokojení. Je tu spousta lidí, kteří vydělávají na úkor druhých a spousta jiných inteligentních lidí bez svědomí, kteří si užívají nerovnost šancí a výhody podpásových intrik, který systém podporuje a prohlubuje.
Nepíšu tento článek jako odborník na problematiku ekonomiky, společnosti, nebo vliv chemických látek na prostředí a lidské zdraví, ale jako člověk, který cítí, že něco není v pořádku a že je potřeba s tím něco udělat. Psal jsem o tomto starém světě, protože si myslím, že je potřeba stvořit nový svět, který bude založený na skutečných hodnotách: Pravdě, lásce a svobodě.
 
Informace o zpracování osobních údajů |  Prohlášení o Cookies |
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one