Nejste spokojení s tím, co vám vnucují? Myslíte si, že neexistuje jiná možnost, jak žít? Ale existuje.

 
 

Nový svět

Vytvořeno 06.09.2009 21:10:16 | Poslední změna 06.09.2009 21:17:36
Mám sen o novém světě, kde základem všech hodnot je láska, pravda a svoboda. O světě, kde na prvním místě je lidská individualita a odlišnost, kde každý má své místo. Sen o životě, kde neexistuje vláda, peníze, moc a korupce. O světě, kde se lidé o zločinnosti dovídají pouze z učebnic a slova jako muset, nemoci a další vymizela ze slovní zásoby. O světě, kde škola studentům přináší radost z poznání a práce je koníček člověka, který ho povyšuje na samotné umění. O světě, kde člověk dýchá čerstvý přírodní vzduch a pije čistou vodu, kde se pěstují rostliny v ekologickém duchu a plodí jídlo, které je voňavé, chutné a zdravé. Sen o světě, kde sousedé jsou nejlepší přátelé a jejich rodiny si vzájemně pomáhají. Žádný vůdce, ani náboženství, ani politika, jen nekonečná příroda, domy z přírodních materiálů, sady plné ovoce, lesy krásných stromů, jezírka průzračné vody, dílny starých řemesel, vinice a zeleninová pole. Svět, který už nebude snít o ráji, protože to bude ráj na zemi. Zvířata se budou pást na loukách a budou plodit to nejlepší mléko, vejce a sýry.
Člověk se vrátí zpátky do symbiózy s přírodou. Budou zde stát nádherné chrámy, kde bude člověk poklidně meditovat, budou zde venkovní divadla a umění všeho druhu. Školy se stanou dílnami těch nejtvořivějších a nejinteligentnějších dětí. Člověk se bude radovat, protože nebude dělat nic proti své vůli.
Říkáte si „Moc hezký, naivní sen“. Zní to jak pohádka od mladého hipíka a možná byste ještě doplnili: „Jo a všichni se budou milovat a žít šťastně až do konce“.
Je to jen další nepříjemný důsledek systému, že jakmile člověk pomyslí na krásné a zdravé věci, zařadí je hned do pohádky a do myšlenek, které nepatří do tohoto života. Pravda je taková, že systém sice nezměníme a globální ráj se také konat nebude. Ale v dnešní době máme ještě dost míst i lidí, kteří by společně mohli alespoň vybudovat takový svůj svobodný svět. Máme dost technologií, abychom proměnili celý tento svět na ráj a zároveň vybudovali moderní ekologická města, ale bohužel stojí proti nám nepředstavitelná zkorumpovaná moc, která má v rukou veškeré technologie, zbraně, území a armády.
 
To nám však nebrání vybudovat menší ekologické město, které by bylo nezávislé na okolním systému. Koupit s pomocí grantů a peněžních darů větší pozemek, kde bude neponičená příroda. Postavit různé domy z přírodních materiálů, se solárními panely a zásobovači spadlé vody, odpadní ekosystém a izolace přírodními materiály. Pěstovat rostliny na jídlo a chovat zvířata. Vytvořit několik dílen řemesel potřebných pro některé suroviny. Později postavit školy a další důležitá zařízení. Zavést lokální měnu, nebo zboží za zboží (službu za službu), rozdělit jednotlivá řemesla činnosti pro správný chod vesnice (města), rozdělit různé směny pro důležité činnosti (tvorba a příprava jídla, uklízení, údržba, chov zvířat, atd.).
 
Postupem času by se dalo vybudovat plně funkční město či vesnice, kde by lidé mohli svobodně žít a mimo některé povinnosti by se převážně věnovali svojí rodině a svým koníčkům.
Je to pouze hrubý koncept, ale určitě by se to dalo pořádně propracovat a promyslet.
 
Vidím ten sen zcela jasně, možná že se jednou probudím a zjistím, to nebyl sen, ale realita.

Tento svět není pro každého, protože ne každý je schopen vzdát se počítače, televize, módy a dalších vynálezů nejnovější doby. Je to svět, který ukazuje, jací lidé skutečně jsme, odhazuje naše masky a svléká nás od předsudků až na kůži. Tady jsme si všichni rovni. Nikdo se nerodí do bohatší rodiny, nezískává lepší místa z protekce a úplatky za špinavou práci.
Vítejte do světa, který se vrací zpátky do minulosti, kde byla rodina, přátelé a kmen na prvním místě. Do dob, kdy si každý své místo budoval podle svých činů a schopností, každý věděl, kde je jeho místo. Návrat do časů, kdy žil člověk v souladu s přírodou a využíval pouze suroviny potřebné pro život. Člověk je tvor společenský, naše společnost přinesla příliš velké odcizení a alkoholovou, drogovou zábavu mladých i starých. Lidé by se mohli navrátit do symbiotické společnosti, kde každý přispívá do chodu každodenního života a výchovy dětí. Drogy by vymizely, protože největší drogou člověka je láska, zdravé tělo, energie a radost ze života.
Člověk používá nyní pouze levou, racionální (mužskou) hemisféru, která je spíše logická, vypočítavá, matematická. Pokud bychom používali i pravou hemisféru, život by získal nový impulz. Člověku by byl navrácen tanec, hudba, umění a intuice. Tím by se otevřel úplně nový rozměr a vedlo by to k poznání nás samotných v celku. Tato společnost nás příliš rozpoltila, je nutné se opět sjednotit a uzdravit.
 
Teď přichází věk, kdy nynější tzv. civilizace nejspíš postupně zanikne a my se buď slepě zahubíme, nebo se navrátíme k dávno známým a skutečným hodnotám. Tak dlouho jsme stoupali k vrcholu (vývojem a pokrokem), až jsme dospěli k přesycení, přebytku, znechucení konzumem a jeho konečnému pádu v podobě krize, která je pouze počátkem nevratného problému. Příliš dlouho jsme devastovali naší planetu a její obyvatele.
Musí nutně přijít změna a nikdo to neudělá za nás. Nemůžeme čekat, že nám někdo pomůže. Vláda je zkorumpovaná v rukou cizích mocností, velké země tzv. demokracií i totalitních režimů čekají na to, až nás budou moci kompletně zotročit. Nebylo by to poprvé v dějinách, kdy jsme někomu věřili a on nás předhodil někomu jako předkrm nebo trvalý majetek bez odvolání. Nemá smysl čekat na lepší zítřek, musíme si pomoci sami, neboť je to pouze v našich rukách. Sami si tvoříme svůj osud.
Společnými silami můžeme vybudovat nové rodové osady a ekoměsta, kde můžeme žít zdravě a svobodně.
 
 
Informace o zpracování osobních údajů |  Prohlášení o Cookies |
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one