Nejste spokojení s tím, co vám vnucují? Myslíte si, že neexistuje jiná možnost, jak žít? Ale existuje.

 
 

Něco o našem životě

Vytvořeno 05.09.2009 12:28:38 | Poslední změna 05.09.2009 12:34:19
1.    Zrození
Když si odmyslíme časté neduhy matek, jako je kouření, špatná strava, zbytečné přejídání a nevhodné zacházení s těhotným tělem, musíme připomenout ty chyby matek, které nejsou příliš často prezentovány na veřejnosti. Matka by měla svému dítěti zpívat, cvičit těhotenské cviky, odborná těhotenská jemná masáž a především meditace, žádný stres a nevhodné škodlivé prostředí. Dítě je také ovlivňováno matčinou náladou, smíchem, pláčem. Ve vhodném prostředí by matka nemusela být podrážděna vůbec.
Dítě se narodí v nemocnici, kde jej chytnou dvě cizí gumové rukavice a oslní nepřirozeně prudké světlo. Dítě se ze svého krásného klidu, kde 9 měsíců spalo a meditovalo, dostane do studené místnosi, kde ho oslepuje prudké světlo a ohmatávají ruce doktorů, než se dostane k matčině srdci, které mu předtím signalizovalo životadárný rytmus, trvá to i několik minut. Často se rodí císařským řezem a dítě je uloženo mimo dosah matky, další chyby.
Dítě by mělo být v teple u matky, v pološerém prostředí domova, kde je příjemná atmosféra a žádný hluk.

2.    Dětství
Do 7 let je utvářena celá osobnost člověka. Hraje zde roli prostředí, ale hlavně láska rodičů a později školky, školy.
Ve školkách jsou již časně používány metody na usměrnění daného jedince. Dítě jí a spí, když na to má potřebu. Ale ve školce ho učí v tolik se jí, v tolik se spí.
Neběhej, buď tiše a neustálé zákazy a poučky mění děti v nespokojené řváče. Očkování látek, které nevíme, co obsahují (nenechte se mýlit, ani doktoři pořádně neví, co ty látky způsobují), které můžou vytvářet budoucí nemoce, alergie a hyperaktivitu. Nevhodná potrava způsobuje nevhodné návyky, obezitu a budoucí zhoubné nádory.
Kladli jste si někdy otázku, co obsahuje to jídlo, které dostávájí děti ve škole, nebo od vlastních rodičů? Málokdo měl to štěstí, aby byl krmen zdravou a nezávadnou stravou, protože taková téměř není k dostání.
 Trestání dětí způsobuje stresy a samotnou rozpolcenost mezi tím co je dobré a zlé. V tomto věku je utvářena celá psychika člověka a špatnou výchovou vznikají doživotní psychické problémy a úchylky.

Na školách je v žácích tvořena soutěživost a nerovnost pomocí rozlišujících známek. Je to průprava do budoucího povolání, kde musí přežít pouze ten nejúspěšnější. V dětech je vytvářena představa nutnosti studovat a poté pracovat. Učí se poslušnosti, řádu a dodržování časů.
Škola je taková nenápadná laboratoř na budoucí poslušné roboty, kteří budou pracovat od rána do večera. Je zde pomocí systému známek, poznámek a následného trestání rodičemi, udržována autorita a pocit, že každá neposlušnost či rebelství bude potrestáno.
To způsobuje neurózy a potřeba nasílí, či se tzv. vybít na někom slabším, a tak vzniká šikana a soupeření mezi spolužáky.Na střední školu nastupuje student, který již je dostatečně zmanipulován a je lehce ovladatelný. Poznáte to velmi jednoduše. Když se podíváte na nějaký druhý stupeň základní školy uvidíte děti zlobící, živé, rebelující, zatímco na střední škole vidíte několik studentíků poslušně přikovaných k židlým s myšlenkami někde v oblacích, ale bez rebélie, bez života, jako by ztratili šťávu. Záleží samozřejmě na tom jaká autorita je učitel a jak se ho studenti bojí, nebo naopak.

Na střední škole se proces dokončuje a student odchází od maturity jako poslušně pochodující robot. Za ta léta studia vám tak dlouho vtloukají do hlavy, že jiný lepší systém neexistuje, a že studovat, pracovat, je jediná možnost, jak přežít. Tak dlouho vám to cpou do hlavy, až tomu nakonec sami uvěříte.
Člověk má v dětství spoustu hravosti, fantazie a touhy žít a milovat. V pubertě má spoustu snů, jak změnit svět, jak být originální a jedinečný, jak skutečně milovat a jak se postavit tomuto systému. Ale v dospělosti člověk sklapne, školy rodiče, média a filmy vykonaly svůj cíl. Člověk ztratí hravost, fantazii nahradí realita, originalitu průměrnost a normalita, milování nenávist a rebélii poslušnost.
Říkáte si nejspíš já takový nejsem, ale vzpomeňte si o čem všem jste snili a co z toho máte teď. Když jste stáli u maturity, jak jste jenom poslušně papouškovali naučené věty, jak jste smutně kouleli očima, když vám došla řeč. Když jste poprvé přišli do práce a klepali jste se, aby jste náhodou něco nepokazili, protože stačí malá neposlušnost a jste bez práce, bez peněz...atd.

3.    Dospělost
Říká se, že když je člověk dospělý, tak je skutečně svobodný a nezávislý  na školách a rodičích. Ale jaká je pravda? Už nejsou potřeba. Podařil jsem jim ten nejlepší kousek, ovládli vaší hlavu a mají vás v hrsti. Už se nebudete pokoušet vzdorovat, protože můžete o všechno přijít. Před tím jste si mohli vykládat, co se vám zlíbilo, ale teď se raději podřídíte, než přijít o flek. Byli jste hraví a plní energie, života. Teď přijdete unavení z práce a vypustíte své opotřebované tělo na gauč u televize, kde se můžete podívat na jiný lepší život, než je ten váš. Jednou za týden si zajdete na pivo s kamarády a jste rádi, že můžete aspoň na chvíli vypnout a nemyslet na to, co vás čeká v pondělí v práci. Jste deprimovaní, protože na to co vás baví, nemáte čas. Musíte platit nájem a splácet hypotéku, a proto musíte v práci pořádně makat. Učíte své děti stejné bláboly jako učili vás, protože se bojíte vychovat z nich individua, protože neznáte lepší alternativu a neumíte si přiznat, že máte komplex z toho, že vám neustále něco zakazovali a nařizovali, co se vám nelíbilo.


Cítíte na sobě tu tíhu toho všeho, co jste nesměli a nesmíte?
Jak vás nutili dělat tohle a jak jste neměli na výběr, když na vás řvali vaši nejbližší? Jak jste svojí nespokojenost zapíjeli alkoholem, adrenalinem a chodili se vyřvat na rockový koncert, fotbal nebo diskotéku? Jak jste nevěděli, co se to s vámi děje, proč je vám tak zle? Ale věděli jste jistě, že takhle se žít nedá. Párkrát jste o tom přemýšleli, ale pak jste to vypustili z hlavy a smířili se s tím, že takhle to prostě v životě chodí.

Ať už si říkáte cokoliv věřte, že nikdo (až na vyjímky) nestojí o to, aby jste byli svobodní lidé, kteří dělají pouze to, co je baví. Protože kdyby to tak bylo, tento systém se zhroutí jako domeček bez základů. Vy jste základ. Bez vás nemůže existovat a fungovat. Vychovával si vás od raného dětství na svého poslušného sluhu, aby jste mu mohli sloužit do konce svého života. Ale vy to můžete změnit!
Existuje alternativa a nemusíte dál podvádět sebe, své nejbližší  a především vaše děti, které nesou poselství dalším generacím.


Nevolám k žádné revoluci, ani k hnutí, které by ničilo tento systém. Myslím si, že musí dojít k osvícení u každého jednotlivého člověka. Není nutné používat násilí ani pasivní rezistenci, je nutné, aby si každý člověk uvědomil svojí nesvobodu a mohl se podílet na tvorbě nového svobodného světa.
Nemusíme tento systém podporovat, můžeme kdykoliv odejít a podpořit budování krásného ekologického města, kde každý bude mít svoje místo a každý se bude moci navrátit do svých nejkrásnějších let, kdy nic nemusel předstírat a mohl být pouze sám sebou. Lidé o tom nevědí, protože média to rozhodně nebudou prezentovat, ale již vznikají plány a reálné projekce, jak vybudovat nové město na principech ekologie, zdraví, otevřenosti názorů a tvořivých nápadů.

Již dnes to můžete změnit tím, že si uvědomíte, že jediné na čem záleží jsou lidé, které milujete a tento systém k životu nepotřebujete, ba naopak on vám ten pravý život bere.

 
 
Informace o zpracování osobních údajů |  Prohlášení o Cookies |
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one